Radosne Dziecko

The Joyful Child - okładkaWielu rodziców poznających Metodę Montessori natrafia na znany na całym świecie katalog produktów Montessori stworzony przez The Michael Olaf Company ze Stanów Zjednoczonych. Jego angielski tytuł to THE JOYFUL CHILD: Michael Olaf’s Essential Montessori for Birth to Three. Można go ściągnąć w całości w języku angielskim (pliki w formacie PDF) ze strony internetowej: www.michaelolaf.net. Oprócz pomysłów na wspaniałe i pożyteczne dla każdego dziecka prezenty, zabawki czy przedmioty wspomagające jego rozwój psychiczny i fizyczny, katalog zawiera również świetne streszczenie najważniejszych zagadnień Metody Montessori.

Joanna i Jan

My często odkrywamy bogactwo tej publikacji i po kontakcie z autorką The Joyful Child, Susan Stephenson, zdecydowaliśmy się przetłumaczyć całość na język polski. Polskie tłumaczenie nosi tytuł: Radosne Dziecko, Niezbędnik Montessori od Narodzenia do Lat Trzech.

Teraz każdy może ściągnąć Radosne Dziecko bezpośrednio z naszej witryny:

Radosne Dziecko. Niezbędnik Montessori od Narodzenia do Lat Trzech [PDF – 568kB]

Wersja polska nie posiada tłumaczenia produtków zawartych w The Joyful Child. Możecie w niej jednak znaleźć 40 stron ukazujących esencję Metody Montessori do zastosowania od narodzenia do lat trzech. Zachęcamy Was również do ściągnięcia wersji po angielsku.

Na zdjęciu po lewej Asia i Jan. Jak napisała Susan Stephenson, zdjęcie ukazuje tę niezwykle intesywną koncentrację dziecka oraz jego wrodzoną mądrość odkrywania twarzy, a szczególnie twarzy rodziców.

 

Wszystkie rozdziały 'Radosnego Dziecka’ są również dostępne poniżej w postaci artykułów na naszej stronie:

Czas na Twój komentarz