Katalog jesieni

Katalog jesieni

6 listopada, 2008

Czytając kolejny artykuł na naszej ulubionej stronie zachęcającej do spędzania czasu na łonie natury, czyli Green Hour chcieliśmy podzielić się pomysłem na wykorzystanie tego, że przyszła do nas piękna jesień obfitująca w żywe kolory. Pomysł ten nazwaliśmy 'Katalog jesieni’.

Jaki kolor wybierasz?

Jaki kolor wybierasz?

Jak stworzyć Katalog Jesieni?

Potrzebne materiały:

  • segregator A4 i kartki oraz koszulki do segregatora
  • klej lub taśma dwustronna
  • bezpieczne dla dziecka nożyczki
  • kolorowy papier
  • pisaki 

Jesienny dar kolorów

Jesienny dar kolorów

Dziecko, lub każde z dzieci może wybrać jeden kolor jesieni (czerwony, żółty, pomarańczowy, zielony, brązowy …) i hurra! wychodzimy razem na spacer. Jeśli dziecko dopiero poznaje kolory, to można wręczyć mu kartkę kolorowego papieru w kolorze, który wybrało. W czasie speceru każde z dzieci zbiera liście i inne owoce jesieni w wybranym przez siebie kolorze, by później stworzyć swój katalog. Jest to też dobry czas, na różne opowieści o jesieni, o żniwach, o jesieniach naszego dzieciństwa, o tym, że wiewiórki zbierają na zimę żołędzie i spieszą się zanim nadejdzie zima, by zjeść je, kiedy spadnie już śnieg. Cieszmy się tym wspólnie spędzanym czasem, bo są to najbardziej wartościowe momenty w życiu każdej rodziny .

Jeśli dziecko oprócz swego koloru zacznie zbierać również inne, to nie warto mu przerywać. Później przy tworzeniu katalogu można razem spróbować posortować skarby i każdy kolor oznaczyć w katalogu odpowiednią etykietką.

Życzymy miłego czasu!

Nie ukrywamy, że bardzo ucieszyłyby nas Wasze komentarze! Jak wygląda katalog Waszych dzieci? Macie jakieś zdjęcia? Czy taki spacer był dobrym czasem? Z góry dziękujemy!

Jeden Komentarz dla “Katalog jesieni”

  1. Halina

    Bardzo dziękuję za pomysł.

Czas na Twój komentarz