Materiały Montessori dla niemowląt – Niezmienność Przedmiotu

Materiały Montessori dla niemowląt – Niezmienność Przedmiotu

14 kwietnia, 2008

Niezmienność Przedmiotu – Pudełko z Podstawką oraz Pudełko z Szufladą

Pudełko z Podstawką - Niezmienność PrzedmiotuPudełko z Szufladą - Niezmienność Przedmiotu

Te dwa produkty z serii Niezmienność Przedmiotu przeznaczone są dla niemowląt, które potrafią już siedzieć i pracować z pomocą obu rąk. Ich prostota powoduje, że dziecko skupia się na swojej pracy osiągając odpowiednie rezultaty i ciesząc się z sukcesów.

Cel

Dziecko pracujące z tymi przedmiotami rozwija koordynację pomiędzy ręką i okiem (koordynacja manualno-wzrokowa). Dziecko nieświadomie doświadcza również, że pomimo, iż dany obiekt znika na chwilę z pola widzenia w rzeczywistości nadal on istnieje.

Wielokrotna praca dziecka rozwija precyzyjne ruchy rąk wysyłając ważne informacje do mózgu, a także wspomaga rozwój dłoni, nadgarstka i palców.

Powtarzając ćwiczenie dziecko uczy się odczuwać radość z osiągania sukcesów dzięki własnym staraniom.

komentarzy 6 dla “Materiały Montessori dla niemowląt – Niezmienność Przedmiotu”

 1. Zosia

  Niestety w Polsce nie ma jeszcze pomocy Montessori dla niemowląt, a dostępne drewniane zabawki edukacyjne ograniczają się do „toczydełek” i klocków.

 2. Joanna i Rafał Szczypka

  Dziękujemy za komentarz.
  Choć materiały Montessori dla niemowląt, które tutaj dodaliśmy są w Polsce rzeczywiście trudno dostępne to jednak, jeśli się dobrze przeszuka sklepy i uważnie wybierze to istnieje tam mnóstwo rzeczy, które mogą pomóc naszym niemowlętom w rozwoju.
  Dodaliśmy nowy artykuł pod tytułem Co wybieramy i chcielibysmy wybierać dla Jasia w pierwszym roku jego życia. Próbujemy w nim opisać, w jaki sposób chcielibyśmy wspierać rozwój naszego syna przez odpowiedni dobór przedmiotów i czynności w jego otoczeniu w pierwszym roku jego życia. Pomysły czerpiemy głównie z katalogu The Joyful Child firmy Michael Olaf, którego tekst informacyjny przetłumaczyliśmy na język polski i nosi on tytuł Radosne Dziecko..
  Mamy również nadzieję, że niedługo zawitają do Polski dedykowane dla niemowląt materiały Montessori, choć są one dosyć drogie. Inną opcją jest przypatrzenie się tym materiałom i stworzenie czegoś takiego własnoręcznie.
  Ostatnio właśnie znajomy opowiadał mi, jak tworzył dla swojej żony drewniane materiały Montessori, by mogła je wykorzystywać z dziećmi, z którymi pracuje w przedszkolu.

 3. carissima

  witam, my z mezem wykonujemy mnostwo zabawek dla naszych dzieci. oczywiscie duzo latwiej jest zrobic cos, gdy sie to cos widzi ;) bardzo chialabym zobaczyc foto tych pudelek z podstawka i z szuflada – a tu nie ma :(

 4. Monika

  Ja również bardzo chciałabym zobaczyć zdjęcia pudełka z szufladą, można poprosić?

 5. Rafał Szczypka

  Przepraszam, nie zauważyłem, że zdjęcia zniknęły. Naprawiłem właśnie problem. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

 6. malgosia, mama x4

  wydaje mi sie, ze taki sam cel zostanie osiagniety, kiedy damy dziecku pilke i zwykle pudelko tekturowe z wycieta dziura lub rolke po papierze (a najlepiej kilka rolek razem sklejonych) :) z ta tylko roznica, ze w 2. przypadku pilka zawsze „ucieknie” ;)

Czas na Twój komentarz