Kurs na katechetów Katechezy Dobrego Pasterza

Kurs na katechetów Katechezy Dobrego Pasterza

19 stycznia, 2009

 

Dobry Pasterz

Dobry Pasterz

Ponad miesiąc temu pisaliśmy o Katechezie Dobrego Pasterza i o tym jak bardzo nam się to podejście do edukacji religijnej małych dzieci spodobało. 

Od paru miesięcy próbowaliśmy znaleźć w Irlandii kurs na katechetów Katechezy Dobrego Pasterza. Znaleźliśmy adres mailowy do Pani Jo Culhane, która prowadzi Atrium w parafi St Jude’s w Templeouge w Dublinie oraz jest wykładowczynią na St Nicholas Montessori Training College w Dun Laoghaire pod Dublinem i skontaktowaliśmy się z nią. Okazało się, że może ona przeprowadzić taki kurs, jeśli zbierze się co najmniej 10 osób. Zgłosiło się paru zainteresowanych i ostatecznie ku naszej radości kurs rusza 28 lutego, w sobotę o godz. 9.00. Będzie się on składał z 12 spotkań, raz w miesiącu w ostatnią sobotę miesiąca, czyli potrwa rok. Kurs będzie prowadzony w języku angielskim.

Lista uczestników kursu jest nadal otwarta i można się jeszcze zgłaszać więc wszystkich zainteresowanych, którym dojazd do Dublina raz w miesiącu w sobotę nie będzie sprawiał problemów zapraszamy do kontaktu z nami, albo bezpośrednio z Panią Jo. Dane kontaktowe do Pani Jo wewnątrz ulotki.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z ulotką informacyjną o kursie na katechetów Katechezy Dobrego Pasterza (Catechesis of the Good Shepherd), która na ostatniej stronie zawiera również formularz zgłoszeniowy.

komentarzy 7 dla “Kurs na katechetów Katechezy Dobrego Pasterza”

 1. magda

  Gratulacje! Jaka jest szansa uczestnictwa zaocznego? Pozdrawiam…

 2. Joanna i Rafał Szczypka

  Ten kurs jest właśnie w trybie zaocznym :) raz w miesiący w sobotę więc szansa na uczestnictwo zaoczne jest 100% ;) Trzeba tylko być na każdej sobotniej sesji.
  A tak już serio. Magda, ale ty pisałaś, że w Meksyku są też organizowane takie kursy? Wybierasz się na jakiś? Pozdrawiamy

 3. magda

  No sa, tylko musze do nich dotrzec… Dam rade. A potem podzielimy sie przekazem irlandzkim i meksykanskim. Zawsze jest lepiej tam gdzie nas nie ma, stad ten komentarz ;-). No i wielki plus dla Was, ze osoba majaca prowadzic kurs jest na codzien zwiazana z pedagogika Montessori.
  Tu, z tego co wiem, funkcjonuje to w oderwaniu od szkol Montessori, a w okolicy w ogole nie ma centrum formacyjnego AMI. Stad moje hamulce i obawy. Ale przelamie sie.
  Mam nadzieje, ze przylozycie sie do notatek. A moze istnieje jakis skrypt???

 4. Joanna i Rafał Szczypka

  Czytam właśnie książkę 'Catechesis of the Good Shepherd: Essential Realities’ i jest tam jeden esej kobiety, która nazywa się Lupita Palafox, która opisuje rozwój Katechez w Meksyku. Pierwszy kurs na katechetów prowadziła tam Cavaletti w 1976 roku, a później przyjeżdzała tam jeszcze kilkakrotnie razem z Gobbi lub Montanaro. Z tego, co przeczytałem Katechezy Dobrego Pasterza działają w Meksyku bardzo prężnie. Może warto dotrzeć do źródła, czyli do samej Palafox?

  Co do skryptu, to nic nam o nim nie wiadomo, ale z tego co wiemy, to ten kurs ma bardzo szczególny charakter formacyjny, więc sam skrypt i sucha wiedza to tylko kropla w morzu.

 5. Beata

  Bardzo chciałabym doczekać się takiego kursu w Polsce

 6. Joanna i Rafał Szczypka

  Witaj Beata,
  Nie wiemy czy teraz odbywa się jakiś kurs na katechetów Katechez Dobrego Pasterza w Polsce, ale jak kiedyś szukaliśmy informacji o tych katechezach w Polsce to znaleźliśmy parę źródeł.

  Mamy nadzieję, że uda się dotrzeć w odpowiednie miejsce! Powodzenia i pozdrawiamy serdecznie.

 7. Beata

  Serdecznie dziękuję, na pewno spróbuję te informacje wykorzystać. Gorąco pozdrawiam

Czas na Twój komentarz