Dziecko Świata

Dziecko Świata – przewodnik po Montessori od lat 3 do 12

Okładka publikacji Child of the World

Okładka publikacji Child of the World

Wielu z Was zna już publikację Radosne Dziecko, którą przetłumaczyliśmy za zgodą autorki Susan Stephenson z języka angielskiego na początku 2008 roku. Jej oryginalny tytuł to The Joyful Child. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać tego tekstu przypominamy, że jest to krótki przewodnik, jak prawidłowo wspierać rozwój dziecka w pierwszych trzech latach jego życia. Jego autorka – Susan Stephenson – jest nauczycielem Montessori z dyplomami AMI na trzech poziomach wiekowych 0-3, 2-7 i 6-12+. Radosne Dziecko w formacie PDF ściągnąć możecie za darmo z naszej strony.

W roku 2009 zaczęliśmy tłumaczyć drugą z publikacji, która w języku angielskim nosi tytuł Child of the World, Michael Olaf’s Essential Montessori for Age Three to Twelve Years i przekazuje podstawowe wiadomości o tym, jak odpowiednio przygotować siebie i otoczenie, by dziecku w wieku od 3 do 12 lat w najlepszy sposób umożliwić odkrywanie świata, budowanie poczucia własnej wartości, wspieranie koncentracji i zaangażowania w pracę .

Jej tytył w języku polskim to DZIECKO ŚWIATA, Niezbędnik Montessori od lat 3 do 12. W tym momencie na naszej stronie dostępne są wszystkie rozdziały poświęcone dzieciom pomiędzy trzecim a szóstym rokiem życia. W międzyczasie będziemy pracować nad tłumaczeniem pozostałych rozdziałów

Tekst informacyjny, który tłumaczymy, jest tylko częścią publikacji Child of the World, która oprócz wielu pomocnych wskazówek zawiera również materiały do zakupienia oferowane przez firmę Michael Olaf.

Zapraszamy do lektury i życzymy miłego czasu, wielu pozytywnych przemyśleń i inspiracji.

Wszystkie rozdziały Dziecka Świata dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat znaleźć możecie na naszej stronie w postaci artykułów:

komentarze 4 dla “Rodzice i Nauczyciele – Dziecko Świata, lata 3-12, rozdział 21”

 1. Joanna i Rafał Szczypka

  Artykuł ten to ostatni rodział tekstu informacyjnego z katalogu produktów firmy Micheal Olaf pod tytułem Dziecko Świata (Child of the World), który w świetny sposób omawia podejście Montessori dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat, które warto spróbować wprowadzić w domu.
  Myślimy, że katalog ten może być szczególnie przydatny dla wszystkich rodziców i dzieci, którzy myślą o edukacji domowej.
  Na naszej podstronie Dziecko Świata oprócz linków do wszystkich pozostałych rozdziałów znajdziecie również link do całego katalogu Child of the World w języku angielskim, który zawiera tekst informacyjny oraz wiele ciekawych produktów edukacyjnych.

 2. Agnieszka

  Fantastycznie, że to opublikowaliście! Byłoby łatwiej, gdyby była możliwość ściągnięcia w całości przetłumaczonego tekstu „Dziecko Świata”. Link do angielskiej wersji niestety nie działa.

 3. Anna

  Witam serdecznie w tym pięknym kawałku internetu w jakim się dzieki Waszej stronie znalazłam.
  Interesuję się pedagogika Marii Montessori od kilku lat, wychowuję Syna w tym duchu i jestem po ogromnym wrażeniem jak myśl i mądrość Twórczyni jest aktualna dziś i jak ogromną spuściznę nam po sobie zostawiła.
  Bardzo diękuję za Wasz trud i wysiłek włożony w tłumaczenie oraz prowadzenie dla nas, czytelników tej strony. To mój pierwszy komentarz ale musicie wiedzieć, że na Wasza stronę chce sie wracać. Systematyzuje wiedzę, motywuje do pracy wychowawczej i samorozwoju i po porstu jest dobrym dziełem na chwałę Nieba.
  Dziękuję
  Ania z Rodziną

 4. Marcelina

  Chciałam zapytać, Was rodziców stosujących te zasady.
  Czy praca w ten sposób jedynie w domu to wystarczająco ? Czy kompletnie nie ma to sensu jeżeli dziecko uczęszcza do normalnej szkoły ?

  Marcelina

Czas na Twój komentarz