Wspólny posiłek w przedszkolu Montessori – video

Wspólny posiłek w przedszkolu Montessori – video

2 listopada, 2010

Znajoma znalazła wideo, które w świetny sposób pokazuje, jak samodzielne i odpowiedzialne są dzieci, kiedy mają przygotowane do tego otoczenie i możliwości. Poniżej filmik obejmujący przygotowanie do lunchu, samo jedzenie oraz sprzątanie po jego zakończeniu w jednym z przedszkoli Montessori.

http://www.youtube.com/watch?v=n8BohslDGk8

Przyznać trzeba, że dzieci wykonują kawał dobrej roboty, a taka przestrzeń kuchenna dostępna dla dzieci to niezwykle ważna inwestycja w prawdziwym przedszkolu Montessori. Nie wiem jednak, jak mają się do tego przepisy sanepidu, które muszą spełniać polskie przedszkola…

komentarze 4 dla “Wspólny posiłek w przedszkolu Montessori – video”

 1. Jan

  Kochani robicie cudną robotę :-) Jeżeli tylko kiedyś będziecie w Warszawie to zapraszamy do nas do „Słonecznika”.
  Sił wszelkich (z góry i z dołu :-))Wam życzę

 2. Kamilla

  Super!! Jestem pod wrażeniem. tak powinno być.
  Kiedyś pracowałam w przedszkolu integracyjnym. Tam dzieci same robiły sobie kanapki. również najmłodsza grupa 4 -latków. Rozwijało to samodzielność, koordynację itd. oraz dawało dzieciom możliwość wyboru – czy zjeść kanapkę z wędliną czy tylko z masłem. (niektóre dzieci tylko dzięki temu jadły śniadanie). Oczywiście nauczyciele wspomagali dzieciaki. Skończyło się to gdy jedna mama zarządała kanapek! Twierdziła, że dzieci się nie najadają i że nie może tak być, że jedzą chleb z masłem lub nawet suchy. Smutne to.

 3. Zosia

  Aż miło popatrzeć :-) super!!!!!!!!!!! Jestem pod ogromnym wrażeniem :)))))))))) dziękuję komuś kto wrzucił tu ten filmik….

Czas na Twój komentarz